سازه فضایی در مناطق آزاد

امروزه مناطق آزاد ایران روز به روز در حال پیشرفت است و سازه های بسیار عظیم و متنوعی در حال ساخت در این مناطق میباشد. لذا بازار سازه فضایی در مناطق آزاد بسیار داغ است. کارخانه space frame با بیش از چندین سال سابقه و نمونه کارهای بسیار عالی و متنوع، آماده همکاری گسترده با سازه فضایی در مناطق آزاد است.

مناطق آزاد ایران

همکاری ما در زمینه سازه فضایی در مناطق آزاد ایران شامل موارد زیر می شود:

  • سازه فضایی در منطقه تجاری و آزاد ارس
  • سازه فضایی در منطقه آزاد ماکو
  • سازه فضایی در منطقه آزاد انزلی
  • سازه فضایی در منطقه آزاد کیش
  • سازه فضایی در منطقه آزاد اردبیل
  • سازه فضایی در منطقه آزاد اروند
  • سازه فضایی در منطقه آزاد چابهار
  • سازه فضایی در منطقه آزاد قصرشیرین
  • و ….

شما می توانید برای ساخت سازه فضاکار در مناطق آزاد با ما در تماس باشید.

نگاهی به سیستم نودس

سيستم نودوس (NODUS) سيستم تودوسی یک خرپای فضایی از سيستم “قطعه کوچک است که در اواخر دهه ۱۹۶۰ توسط تقسيمات لوله های یک شرکت فولاد انگلیسی توسعه یافت او در اوایل دهه ۱۹۷۰ به صورت تجاری معرفی و از سال ۱۹۸۵ توسط شرکت اسپيس دک خریداری شد. در طول زمان توسعه ی سيستم، مجموعه ای از گره های استاندارد به آن اضافهشد.

نمونه هایی از هر اندازه و نوع برای تعيين مقاومت لازم در مرکز تحقيقات فولاد انگلستان در کربی آزمایش شدند.سيستم نودوس NODUS سازه فضایی دو سری از آزمایش ها انجام شد و گره ها به منظور بهبود عملکردشان پس از اولین سری آزمایش ها اصلاح شدند.

دومین سری برای تثبيت و تكميل پيشرفت نمودار مقاومت طراحی انجام گرفت. در پی آزمایش های بعدی یک سازه فضایی کامل به ابعاد ۳۰ متر توسط یک شرکت مستقل برای اثبات سهولت ساخت، تولید و نصب شد.

استعلام-قیمت-سازه-فضایی-سازه-فضاکار

آزمایش بارگذاری سازه فضایی

آزمایش بارگذاری به میزان ۱ / ۸ کیلونیوتن بر مترمربع (معادل بار مرده طراحی به علاوه ۱ / ۵ برابر بار اضافی برای مدت ۲۴ ساعت مطابق با استاندارد رایج سازه های فولادی انگلستان (BS FF۹) بر روی سازه انجام شد.

اندازهگیری کرنش باقی مانده پس از آزمایش به میزان مطلوبی در محدوده مشخصات استاندارد بود.

سيستم نودوس NODUS سازه فضایی گره های نودوس (NODUS) مجموعهای از قطعات ترکیبی است. در سازه فضایی مناطق آزاد نیز این قضیه بررسی می شود.

اتصالات نهایی در سازه فضایی در مناطق آزاد

اتصالات انتهایی از نوعی فولاد ريخته شده ی ویژه، به اعضای فوقانی و تحتانی و اعضای مهاری جان در کارخانه جوش شده تا از درستی اندازههای اعضای خرپای فضایی اطمينان حاصل شود. گرهها نيز خود از دو نيمه لوله، یکی مسطح و دیگری دارای انشعاباتی برای اتصال به اعضای مهاری جان، و یک قطعه فاصله گذار تشکیل شدهاند.

تمامی این اعضا با استفاده از یک پیج اصطکاکی با مقاومت بالا و واشر و مهره به یکدیگر متصل می شوند.

زمانی که بیج بسته می شود، دندههای انتهایی اتصالات اعضای فوقانی و تحتانی بین دو نيمه لوله محکم می شوند.

اعضای جان توسط ميخهای فولادی میان انشعاب انتهایی اتصالات مهاری به انشعابات روی گرههای لولهای متصل میشود.

دو شکل از انشعابات در دسترس اند، یکی برای اتصال اعضای مهاری بر روی خطوط شبکههای مشابه به عنوان اعضا و دیگری با اعضای مهاری تحت زاویه ۴۵ نسبت به اعضای شبکه، لوله ی مسطح یک تورفتگی شش ضلعی برای قرار گرفتن سرپيچ در حالتی که بالاتر از سطح اعضای فوقانی نباشد، دارد.

بنابراین امکان ثابت کردن پوشش سقف به صورت مستقيم بر روی اعضاء در حالتی که از قطعات مربع شکلی توخالی استفاده ميشود، وجود دارد،

در نتيجه صرفه جویی در مورد پرلین های ثانویه ای که ممکن است از این پس نیاز نباشد به وجود می آید، که ناشی از شکل اتصالات است. همچنين اعضا را میتوان برای خمشهای موضعی در اثر بارهای پوششی سقف به صورت ممتد در نظر گرفت. این امر، سبب کاهش میزان ممان خمش در طراحی اعضا می شود.

اما این اعضا باز هم باید برای ترکیبی از اثر خمشی موضعی و نیروهای محوری طراحی شوند.

سازه فضایی در مناطق آزاد یکی از مهم ترین مباحثی است که اخیرا در مناطق آزاد مورد توجه قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *