سازه فضایی در مشهد

یکی از کلان شهرهای که اخیرا بسیار رو به رشد بود و ساخت و ساز های بسیار بروز و عالی در جریان است ، شهر مشهد می باشد. سازه فضایی در شهر مشهد یکی از اهداف کارخانه space frame می باشد که می توانید با تماس با ما، از جزئیات سازه فضایی در مشهد با خبر شوید. سازه فضاکار یکی از بهترین سازه های ممکن در کلان شهرها می باشد.

نگاهی به مطالعات سازه فضاکار

در مطالعات گزارش شده، رفتار سازه های فضاکار ساده نمونه متشکل از شبکه های دو لایه به عنوان دیوارها و سقف ها مورد بررسی قرار داده شد.

با تدقیق مدل رفتاری اعضا و ملحوظ داشتن شیب پس کمانشی به نحو مشاهده شده طی آزمایش های مختلف و همچنین اعمال محدودیت در نسبت لاغری تعداد منتخبی از اعضا، از طریق تحلیل های عددی نشان داده شد که رفتار مطلوبی در مورد این سازه ها از دیدگاه عملکرد تحت تأثیر کنشهای ناشی از بارهای ثقلی و جانبی و به ویژه آثار ناشی از زمین لرزه قابل حصول است. سازه فضایی در مشهد و سازه فضاکار در مشهد هم به همین صورت است.

استعلام-قیمت-سازه-فضایی-سازه-فضاکار

نتایج اولیه مطالعات

نتایج مطالعات اولیه مبتنی بر رفتار غیر شکل پذیر اعضا با افت ناگهانی مقاومت پس از بروز کمانش حاکی از سختی به مراتب افزون تر تمامی مدل های سازه فضاکار مطالعه شده در مقایسه با سازه متشکل از قابهای خمشی در دو امتداد متعامد بوده است برای نیل به مقاومت حداکثر یکسان با سازه متشکل از قاب خمشی، وزن این نوع از سازه فضاکار با تاشه مناسب، به میزان قابل ملاحظه ای کوچکتر از وزن سازه قاب خمشی خواهد بود. سازه فضایی در مشهد هم مورد بررسی قرار می گیرد.

در اینجا لازم است بر این نکته تأکید به عمل آید که سازه متشکل از قاب خمشی در مطالعه حاضر، دارای ستون های میانی نیز بوده است، حال آنکه سازه های فضاکار مورد مطالعه فاقد ستون های میانی و دارای دهانه آزاد کامل بوده اند که این امر از دیدگاه آزادی عملکرد معماری مزیتی انکار ناپذیر به شمار می رود.

مدل رفتاری محافظه کارانه و مقاومت در سازه

متعاقبا با همان مدل رفتاری محافظه کارانه برای اعضای ولی صرفا با اعمال محدودیت در نسبت لاغری اعضاء مؤثر تا میزان ۸۰، نتایج تحلیل حاکی از مقاومت به مراتب افزون تر سازه فضاکار در مقایسه با سازه متشکل از قابهای خمشی در دو امتداد متعامد بوده اند و این افزایش چشمگیر مقاومت بدون افزایش نسبی وزن حاصل گردیده است.

معذلک رفتار مجموعه سازه فضاکار شبکه ای به شدت وابسته به رفتار اعضاء شبکه ها بوده و رفتار عضو براساس رفتار غیر شکل پذیر کنترل شونده توسط نیرو با توجه به نتایج آزمایش های گزارش شده در مرجع واقعگرایانه نبوده و لذا سازه های تشکیل شده از چنین اعضایی نیز به تبع آن رفتاری غیر شکل پذیر از خود بروز داده اند.

سازه فضاکار در مشهد

جهت اطلاع از وضعیت همکاری کارخانه spaceframe در مشهد می توانید ضمن تماس با ما، از مشاوره رایگان هم بهره مند شوید. کارخانه ما با سالها سابقه درخشان، آماده همکاری با نهاد های مختلف در زمینه سازه فضایی در مشهد و سایرشهر های ایران می باشد. می توانید قیمت سازه فضاکار را در بخش استعلام قیمت پیگیر باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *