سازه فضاکار شیراز

شیراز، یکی از کلان شهرهای زیبای ایران که در حال پیشرفت است و هر روز شاهد پیشرفت های کلان این شهر هستیم. با توجه به افزایش ساخت و ساز در شیراز، کارخانه SPACE FRAME تصمیم گرفت در شیراز اقدام به انجام فعالیت های گسترده در زمینه سازه فضایی در شیراز بکند. می توانید جهت استعلام قیمت سازه فضایی در شیراز با ما تماس بگیرید.

ما با داشتن تجربه های عالی در این زمینه، آماده همکاری با تمام نهاد ها و ساخت و ساز ها در زمینه سازه فضایی در شیراز هستیم.

قبل از اینکه وارد مبحث سازه فضایی در شیراز شویم، بهتر است کمی درباره قطعه بندی سازه که وعده داده بودیم صحبت کنیم.

قطعه بندی سازه فضایی

قطعه بندی برای ساخت و جابه جایی باید با توجه به امکانات در دسترس و پایداری و مقاومت هر قطعه در مراحل جابهجایی صورت گیرد.

بر این اساسی، شیوه های متداول بافت و جابه جایی به کار گرفته می شوند. قطعه بندی سازه ها فواید بسیاری دارد که در مقاله ای جداگانه به آنها خواهیم پرداخت. شیوه های زیر برای بافت و نصب سازههای فضاکار شبکه ای فولادی به کار گرفته می شوند.

نگاهی گذره به شیوه های قطعه بندی

  • – بافت کل سازه با ترتيب مناسبی روی داربست (به طور معمول متحرک)،سازه فضایی در شیراز
  •  – تثبيت بخشی از سازه در موقعيت خود و بافت بقيه به صورت طرهای و با استفاده از پایه های موقت به ترتیبی که بخشهای بافته شده به یکدیگر و به تكيه گاه های خود برسند
  • – تقسيم سازه با توجه به توان تجهیزات در دسترس به نوارها و یا بلوک های خود ایستا. بافت هر نوار یا بلوک به طور جداگانه در تراز زمين و رساندن آن به جایگاه نهایی خود و اتصال به مجموعه قبلی
  • – بافت نواری از سازه در ارتفاع نهایی روی داربست و لغزاندن روی بستر تا فراهم شدن امکان بافت بخش بعدی بر روی داربست و ادامه عملیات تا پایان کار
  • – بافتن کل شبکه در سطح زمین و رساندن آن به موقعيت نهایی با استفاده از مجموعه ای از جراثقال ها، در این روش جابهجایی افقی شبکه نيز تا اندازهای قابل انجام است

سازه-فضایی-تخت

مباحث دیگر در سازه فضایی

در هر حال، در صورتی که از سازههای فضاکار شبکه ای به عنوان پایه ها و یا سازه یا عرشه پل بهرهگیری شود،

روش های متداول احداث پل ها به طور معمولی در این نوع از سازهها نيز قابل کاربرد خواهد بود؛ با توجه به این نکته که کاهش وزن قابل ملاحظه ناشی از بهره گیری از سازههای فضاکار شبکه ای با کف یا عرشه فولادی یا بتنی در عين افزايش صلبيت، منجر به امکان افزایش طول دهانه ها و تسهیل و تسریع در احداث چنين پل هایی در مقایسه با پل های متداول بتن آرمه یا فولادی خواهد گردید.

در سازه فضایی در شیراز هم همیگونه است.

انتخاب هر یک از شيوه های یادشده و یا ترکیب مناسبی از آنها با روش های متنوع ابتکاری و ابداعی دیگر با توجه به موقعيت پروژه، تجهیزات و ماشین آلات در دسترس، فضای موجود برای عملکرد ماشين الات، شکل و مقاومت سازه یا زیر مجموعه های آن، تغييرشکل سازه یا قطعات آن در ارتباط با نقاط آویز انتخابی، مسائل مربوط به جابهجایی افقی بر بسترهای مربوط یا نقاط اتکایی موقت ، بخش عمده ای از مطالعات طراحی را برای هرگزينه طراح تشکیل می دهد .

نقاط قوت و ضعف هر گزينه از دیدگاه فنی و اقتصادی باید در انتخاب گزينه برتر مورد توجه قرار گیرد.

سازه فضاکار در شیراز

ما در زمینه سازه فضاکار در شیراز و سازه فضایی در شیراز فعالیت گسترده ای داریم.

شما می توانید ضمن تماس با ما، از وضعیت همکاری و قیمت های ما با خبر شوید. کافی است با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *